Diyetisyenler, beslenme bilimini herkesin anlayabileceği dile dönüştürerek nitelikli sağlık danışmanlığı hizmeti sunuyor.

diyetisyen, danışan, bel ölçümü, antropometrik ölçüm, diyet ofisi

Hekim, cerrah, eczacı, hemşire, fizyoterapist ve klinik psikolog gibi unvanlardan oluşan sağlık ekibinin kilit üyeleri olan diyetisyenler klinisyen, uygulayıcı, eğitimci, araştırmacı ve takım lideri olarak çok çeşitli pozisyonlarda¹ hizmet sunuyor.

Besin intoleransı, gıda testi, laboratuvar, mikroskop, erkek diyetisyen

Kronik hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde diyetisyen tarafından verilen beslenme danışmanlığının sözel olarak verilen diyet tavsiyelerinden çok daha etkili olduğu¹ bildiriliyor.

Diz, sedye, hastane, hasta, doktor, bacak uzatma, kot ceket, beyaz önlük, hasta değerlendirme

Yapılan çalışmalar içinde diyetisyenin bulunduğu sağlık ekibinin yaptığı tıbbi müdahalelerin diyetisyen olmayan girişimlere kıyasla diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları ile ilgili sonuçları iyileştirdiğini¹ gösteriyor.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Konu hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

¹unlockfood.ca/en/Articles/Promotional-Material/Why-dietitians-are-important-to-the-healthcare-team.aspx
743 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir