Fibromiyalji sendromu (FMS), vücudun belirli bölgelerinde hassas noktaların olduğu ve ağrıya yol açan romatizmal bir hastalıktır.

böbrek, ağrı, bel, kadın, sporcu, siyah, bel tutulması, bel fıtığıAğrılarınızın, kaslarınızdaki spazmların ve günlük yaşamınızı olumsuz etkileyecek sorunların azalması için tedavide fizyoterapi uygulamaları yer alıyor.

gevşeme, kadın fizyoterapist, erkek danışan, fizyoterapi seansı

Tedavide ultrason, TENS, kriyoterapi, lazer gibi uygulamalar etkilenen bölgelerinize yönelik mobilizasyon ve manipulasyonlar, kinezyo-bantlama yöntemi, egzersiz tedavisi, kuru iğneleme ve hidroterapi uygulamaları kullanılıyor. Uygulanan bu tedavi yöntemlerini daha detaylı incelemek için Fizyoterapide en çok kullanılan yardımcı cihazlar ve uygulamalar başlıklı yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

fizyoterapist, hasta, kinezyolojik bantlama, fizyoterapi uygulamaları

Tedavi sonunda ağrı ve hastalığın meydana getirdiği sorunlarınızın önüne geçilerek günlük yaşamınızda olabildiğince bağımsız düzeye gelmeniz sağlanacaktır.

diyetisyen, erkek diyet uzmanı

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için fizyoterapistiniz ile görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

742 kez okundu

Fizyoterapist Ayşe Nur Ergindoğan

Dört farklı kurumda staj çalışmalarını başarıyla tamamlayarak Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olan Fizyoterapist Ayşe Nur Ergindoğan, hizmetlerini online olarak veriyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir