Obezite cerrahisinden sonraki süreçte büyük lokmalar hâlinde hızlı beslenmeniz, besinleri yeterince çiğnememeniz, mide kapasitenizi aşmanız ya da çok kuru /sert besinler tüketmeniz durumunda mide bulantısı ve kusma durumlarıyla karşılaşabilirsiniz.

çerez, yağlı tohumlar, ceviz, kakao, yemek hazırlama

Özellikle cerrahiden sonraki 2-3 ay içinde karşılaşacağınız bu sorunu ilk kez deneyeceğiniz bir besinden sonra da yaşayabilirsiniz. Bu durumda aynı besini diyetinize tekrar eklemeden önce birkaç gün beklemelisiniz.

ofis, ara öğün, kahve, kadın, kırmızı, ceket, dondurma, yoğurt,

Çok sıcak veya soğuk besinlerin de mide bulantısına yol açabildiğini unutmayın.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Şiddetli bulantı ve kusma durumuyla karşılaşıyorsanız diyetisyeninizle görüşerek bir süreliğine ikinci veya üçüncü aşama diyetlerine geri dönmelisiniz. Sağlıklı ve keyifli günler diliyorum.

545 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir