Diş ipinin kullanımı bir seçenek değil gereksinim olarak karşımıza çıkmaktadır. Her gün en az 1 kez diş ipi kullanımı ile dişlerin ara yüzeyleri temizlenmelidir.

diş ipi, dental floss, flossing, ara yüz temizliği, ara yüz fırçası, ağız diş sağlığı

Zira çürük başlangıcı açısından en riskli bölgelerden birisi dişlerin ara yüzeyleridir. Ara yüzeyler besin artıklarının uzun süre tutunmasına elverişli olduğundan bakterileri davet eden bölgeler oluşturmaktadır.

ağız sağlığı, diş sağlığı, diş çürüğü, çürük, kadın, çocuk, mercek, anne

Diş çürüğü dediğimiz durum da bakterilerin tutundukları bölgelerde tükettikleri besinleri asitlere dönüştürme sürecinin bir sonucudur.

Diş Hekimi Meryem ÇOBAN

Diş Hekimi • Meryem ÇOBAN

En sık çürük oluşan bölgeler içerisinde dişlerin fissür denilen üst bölgelerinden sonra ikinci sırada gelen kısım da işte bu diş ipi kullanılarak temizlenmesi gereken ara yüzeyler olmaktadır.

1.171 kez okundu

Diş Hekimi Meryem Çoban

Meryem Çoban, 2018 yılında Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Özel muayenehanede görev yaptıktan sonra devlet hastanesi bünyesinde diş hekimliği yapan Meryem Çoban, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir