Kim her daim genç ve dinamik görünmek istemez ki? Modern yaşamla beraber artan stres, yorgunluk ve uykusuzluk sorunları ciltte istenmeyen görünümlere neden olabiliyor.

bilim, kod, ilerleme, bilimsel, erkek, skeptisizim

Yüzün diğer bölgelerine oranla daha narin ve ince bir yapıda olan göz çevresi bu olumsuz etkenlerden daha kolay etkileniyor. Bu durum yaşlanma belirtilerinin ilk olarak görüldüğü yerin yine bu bölge olmasına yol açıyor.

erkek, üzüntü, stres, ağlamak, destek, stres

Göz altı morlukları, halkalar, şişlikler ve kaz ayakları… Beslenmenize dikkat ederek, bakım rutini oluşturarak ve basit birkaç ürün kullanarak göz çevrenizi daha canlı ve kırışıksız hâle getirebilirsiniz.

  • Cildinizin nem dengesini korumak amacıyla diyetisyeninizin tavsiye ettiği miktarda su tüketin.
  • Göz çevrenizi güneşten koruyun. Bunun için mutlaka güneş gözlüğü kullanın.
  • Uykusuzluk göz çevresinde kararmalara ve kurumaya yol açıyor. Uyku kalitenizi korumaya özen gösterin.
  • Göz çevresi için özel ürünler kullanın. Göz altı bakımınızı ihmal etmeyin.
  • Göz çevresinde ödem sorununa ve göz torbalarına neden olabilmesi nedeniyle tuz alımınızı tamamen sınırlandırın. Yemeklerinizi pişirirken ve tüketirken tuz eklemeyin.

Tuz yerine soğan, sarımsak, sirke, limon, baharat ve maydanoz, dereotu gibi yeşillikleri kullanın. Turşu, tuzlu kuru yemiş, salamura, konserve, hazır salça, hazır sos, maden suyu, kabartma tozu ve et-tavuk suyu tableti kullanmayın. Salamura besinleri tüketmeden önce suda bekleterek yıkayın.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Konuya ilişkin geniş bilgi için dermatolog ve diyetisyen desteği alabilirsiniz. Keyifli ve sağlıklı günler diliyorum.

423 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir