Kaslarını geliştirmeyi hedefleyen bireyler, uzman bir diyetisyenden yardım almak yerine çoğunlukla protein takviyelerini araştırmaya başlıyorlar.

online diyet, uzaktan beslenme danışmanlığı, diyetisyen, klavye, mac, bilgisayar, yazar, yazı, makale, ananasSporcuya özgü, karbonhidrat ve protein örüntüsü bakımından dengeli bir beslenme programı, kas gelişimi açısından çoğunlukla tek başına yeterli oluyor.

besin desteği, supplement, sağlıklı beslenme, yumurta, protein, öğün, tabak, domates

Spora yeni başlayan bireylerin vücut ağırlıkları ile orantılı miktarda kırmızı et, tavuk, hindi, balık, baklagil, yumurta, yoğurt, kefir, süt ve ayran gibi protein içeren besinleri tüketmeleri kas gelişimlerini destekleyeceğinden ilaveten protein takviyesi almaları gerekmiyor.

kadın, spor, fitness, mutfak, besin desteği, protein tozu, yemek hazırlama, pişirme

Protein gereksiniminin tamamını besinlerle karşılayamayan profesyonel sporcular ise protein takviyesi kullanabilirler.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Spor beslenmesi ve protein takviyeleri hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

2.196 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

1 yorum

Kas gelişimi için protein tozu mutlaka kullanılmalı mı? – Gerçek Diyetisyenler Sitesi · 8 Mayıs 2020 19:26 tarihinde

[…] Kaslarını geliştirmeyi hedefleyen bireyler, uzman bir diyetisyenden yardım almak yerine çoğunlukla protein desteklerini araştırmaya başlıyorlar. İçeriğin devamı burada yer alıyor. […]

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »