Kas gevşetici ilaçlar kas ağrılarının ve kas spazmlarının neden olduğu sorunları tedavi etmek için kullanılıyor. Kas spazmları, kaslarda aşırı gerginliğe neden olarak bel ve boyun ağrısı gibi sorunlara yol açıyor. Kas gevşetici ilaçlar ayrıca fibromiyalji sendromu, multipl skleroz (MS) ve nöbet bozuklukları gibi diğer durumlar için de reçete edilebiliyor.

kadın, baş ağrısı, suçlu, sıkıntı, stres, ağrı, pişman, kaygı

Genel olarak kas gevşeticiler, yatıştırıcı, sakinleştirici bir etki sağlıyor ve sinirlerin beyne ağrı sinyalleri göndermesini önlüyor. Hızlı bir etki gösteren kas gevşeticiler genelde 4-6 saat içinde etki ediyor. İskelet kaslarındaki spazmları ve ağrıyı azaltma, etkilenen kasların etkinliğini artırma ve rahatlatma gibi olumlu etkileri bulunuyor.

sağlıklı yaşam, mutlu kadın, huzurlu bayan, kaliteli hayat, yaşam kalitesi, wellness

Kas gevşeticilerin yorgunluk, sindirim sisteminde problemler, baş dönmesi, dikkat dağınıklığı, uyku problemleri hatta bayılma gibi olumsuz yan etkileri bulunabiliyor.

reçetelik, ilaç, steteskop, konsültasyon, hekim, doktor, muayene, klinik, yazı, tavsiye, danışmanlık

Kas gevşetici ilaçlar, yan etkiler görülmediği zaman nimettir, günlük yaşamınızı kolaylaştırır, ağrılarınızı azaltır ve rahatlamanızı sağlar. Yan etki görüldüğünde ise lanettir ve günlük yaşamınızı zorlaştırabilir. Bu yüzden bu ilaçları kullanmadan önce mutlaka hekiminizle görüşün ve sizin için reçete edilmedikçe bu tür ilaçlar kullanmayın.

erkek fizyoterapist, erkek hasta, yaşlı hasta, kas çalışma, sağlık personeli

Hekiminiz önerdiyse ve ilacınızı kullanıyorsanız bunları uygun şekilde alın ve özellikle uzun süredir kullanıyorsanız hekiminizle görüşmeden ilacınızı aniden kesmeyin. Sağlıklı günler dilerim.

1.581 kez okundu

Fizyoterapist Ayşe Nur Ergindoğan

Dört farklı kurumda staj çalışmalarını başarıyla tamamlayarak Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olan Fizyoterapist Ayşe Nur Ergindoğan, hizmetlerini online olarak veriyor.

1 yorum

Amare · 27 Mayıs 2024 05:42 tarihinde

Kas gevşeticiler yorgunluk, sindirim sorunları, baş dönmesi, dikkat dağınıklığı, uykuluk ve bayılma yapıyor. bakın bu cümleyi unutmayın geçen hafta ben bunları yaşadım. allah sizden razı olsun her yerde bu ilaçlar meth ediliyor siz eğriyi doğruyu yazmışsınız keşke baştan bu sayfayı okusaydım OKUYUN !!

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir