eighteen plus age limit sign, 18+ yaş, erişkin içerik, on sekiz yaş ve üzeri içerik, alkolle ilgili yazı, içki, bira, şarap, likör, cin, rakı, viski, votka, tekila

Alkol ürünleri hakkında bilgiler içeren bu yazı sadece 18 yaşından büyük kişiler için hazırlanmıştır. Okuyucuları bilgilendirmek amacıyla, herhangi bir kâr ve reklam amacı gütmeyen bu içerik 4250 sayılı ispirto ve ispirtolu içkiler inhisarı kanununun altıncı maddesine uymayı kabul ve taahhüt etmektedir.

Obezite ile yaşayan veya ağırlık kaybetmeyi hedefleyen bireyler alkol tüketmekten kaçınabiliyorlar.

baskül, kantar, tartı, boy ölçer, kilo verme, zayıflama

Enerji değerinin yüksek olması, kana hızlı karışması, kan şekerini düşürmesi ve meze, cips, çerez gibi eşlikçilerle birlikte tüketilmesi nedenleriyle alkollü içecekler ağırlık kaybını zorlaştırabiliyor. Bu durum alkollü içeceklerin miktarlarının ve tüketim sıklıklarının düzenlenmesini gerektiriyor.

alkol, içki, alkollü içecek, Jack Daniel's, viski

Votka, viski, cin ve rom gibi içeceklerin alkol oranları yüksek olmasına karşın enerji değerleri göreli olarak düşüktür.

alkol, içki, alkollü içecek, kırmızı şarap, çikolata

Kırmızı, roze ve beyaz şarap ile şampanyanın alkol oranları orta düzeyde yüksek olmasına karşın enerji değerleri yine göreli olarak düşüktür.

karın, kabızlık, turuncu, kadın, çiçek, mide, miğde, bağırsak, barsak

Kadınların vücut yağ oranlarının yüksek olması ve midelerindeki alkolü metabolize eden enzimin az salgılanması nedeniyle kadınlar günlük 15 gramdan, erkekler ise 30 gramdan fazla alkol tüketmemelidir.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Alkollü içeceklerin kalori tablosuna burada yer alan içeriğimden ulaşabilirsiniz. Konu hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

3.106 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir