Su diyeti, su içilerek tokluk hissinin anlaşılmasının hedeflediği tek taraflı bir diyettir.

içme suyu, su

Su orucu ile sıklıkla karıştırılan su diyetinde sadece su tüketilmediği, seçilen bir besine ek olarak suyun içine vitamin ve mineral takviyesi eklendiği bildiriliyor.

anoreksiya, anoreksiya nervoza, tıkanırcasına yeme, kusma, zayıflık, yemek, az yemek, muz, tabak

Hastanın susadığı kadar su içtiği bir tedavi şekli olduğu belirtilen bu diyete ilişkin şu bilgiler¹ yer alıyor:

Su diyeti, kişide tokluk hissi yaratarak aslında aç olmasını sağlamaktır. Hasta, aç kaldığı zaman vücudun otofaji sistemi devreye girerek hastalığı tamir ediyor. Atık maddeler, bakteri, mantar, parazitler parçalanarak temizleniyor. Aynı zamanda ağır metaller, toksinler vücuttan atılıyor. Bu şekilde hastanın kronik rahatsızlıkları da tedavi ediliyor. Su diyeti yapan bir kişi uzun süre aç kaldığı için az yemeyi öğreniyor. Açlık hissi kayboluyor, psikolojik açlık da ortadan kalkıyor. Diyet bittikten sonra hastanın yeme düzeni de oturduğu için kalıcı kilo verilmesini de sağlıyor.

Bu tedavinin 60-90-120 gün boyunca uygulanması gerektiği, ilk 12 gün vücuttan toksinlerin ve ağır metallerin atıldığı, kronik şikayetlerin yirminci günden itibaren gözle görülür şekilde azalmaya başladığı ve cilt hastalıklarının otuzuncu günden itibaren iyileşmeye başladığı belirtiliyor.

reçetelik, ilaç, steteskop, konsültasyon, hekim, doktor, muayene, klinik, yazı, tavsiye, danışmanlık

Bu diyetin kalp ve damar hastalıkları muayenesinden geçildikten sonra başlanabileceği ve hekim kontrolünde uygulanması gerektiği belirtiliyor.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Hekim takiplerinizi aksatmamanızı ve beslenmeyle ilişkili tüm sorunlarınız için diyetisyeninizle görüşmenizi öneriyorum. Sağlıkla kalın.

¹saglikajandasi.com/su-diyeti-nasil-yapilir-iste-tum-detaylar/
854 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir