İdrarla birlikte dışarı kan atılmasına sağlık bilimlerinde hematüri ismi veriliyor. Kanlı idrar genellikle belirti vermeden ortaya çıkıyor. İdrarın normal soluk sarı rengi yerine kırmızı kan hücrelerinin varlığına bağlı olarak pembe veya kırmızı renkte görülüyor.

böbrek, idrar, itrah, organ

Hematüri görülmesi durumunda gidilmesi gereken bölüm, hastalığa tanı koyan ve hastanın tedavisini yapan asıl branş iç hastalıkları (dâhiliye) bölümünün nefroloji dalıdır. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Sağlıkla kalın.

510 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ ve Psikolog Cenk UMUR tarafından kurulmuştur. Momentum Sağlık; beslenme, psikoloji, fizyoterapi ve ağız-diş sağlığı alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x