Kan şekerinin normal seviyenin altına düşmesine hipoglisemi adı veriliyor. Açlık durumunda kan şekerinin normal seviyesinin 70-110 mg/dL arasında olduğu kabul ediliyor.

glikometre, kan şekeri ölçümü, diyabet, şeker hastalığı, dm, diyabetus mellitus (3)

Hipoglisemi, kan şekerinin 70 mg/dL’nin altına düşmesiyle oluşuyor. Hipoglisemi hem diyabetle yaşayan hem de sağlıklı bireyler için önemli bir sorun olarak kabul ediliyor.

Diz, sedye, hastane, hasta, doktor, bacak uzatma, kot ceket, beyaz önlük, hasta değerlendirme

Hipoglisemi belirtileri arasında acıkma, terleme, çarpıntı, halsizlik, yorgunluk, titreme, asabiyet, baş dönmesi, odaklanma güçlüğü, bulanık görme, baş ağrısı, uykusuzluk ve yorgunluk yer alıyor. Ciddi hipoglisemi durumlarındaysa nöbet, bilinç yitimi hatta ölüm riski oluşuyor.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Konu hakkında geniş bilgi için hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

528 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir