Obezite cerrahisi geçirdiyseniz ameliyattan sonra ishal, gaz, şişkinlik ve mide kasılması (kramp) gibi sindirim sistemi sorunları yaşıyor olabilirsiniz.

avokado, çilek, kese kağıdı, kale sebzesi, kale bitkisi, kale yaprağı, kale lahanası, kale sebzesi, kale yeşilliği

Bu şikâyetler laktoz intoleransı geliştirdiğinizi gösteriyor olabilir. Laktoz intoleransının olumsuz etkilerini azaltmak için diyetisyeninize danışarak laktozsuz süt ve süt ürünleri tüketmelisiniz. Bununla beraber hekiminizle görüşerek laktaz enzimi (laktaid) kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Özellikle gaz sorununuz arttığında soğan, lahana, karnabahar ve enginar gibi gaz yapıcı besinleri diyetinizden çıkartın. Konuya ilişkin geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Keyifli ve sağlıklı günler diliyorum.

547 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir