Sesimizin iletişimimizdeki en önemli enstrümanımız olduğu ortada… Onunla sosyal ilişkilerimizi kuruyor, duygularımızı ifade ediyor ve iş hayatımızı şekillendiriyoruz.

saygınlık, saygı, iş, işinsanı, kadın, erkek, tartışma, maslow, ihtiyaçlar hiyerarşisi-min

Sesimizin toplum içerisindeki pozisyonumuzu belirlemede rol oynayan en önemli faktörlerden biri olduğu biliniyor. Sesin cinsiyet, yaş ve fiziksel görünüm ile uyumlu olması bekleniyor. Bu açıdan ortaya çıkan uyumsuzluklar hiç şüphesiz ki bireyin toplum içindeki algısında sorun yaratabiliyor.

doktor, hekim, tabip, hasta görüşmesi, hekim randevusu

Örneğin, ince sesli bir erkek ya da kalın sesli bir kadın toplumda iletişim esnasında yanlış değerlendirmelerle karşılaşabiliyor. Bu tür ses bozukluklarının tedavisi amacıyla sesin incelik ve kalınlık algısına yönelik olarak yapılan işlemlere ses estetiği ismi veriliyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Sağlıkla kalın.

medimagazin.com.tr/hekim/turk-hekimin-buyuk-basarisi-gelistirdigi-ses-inceltme-teknigini-dunyaya-tanitti-101159
543 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir