Yumurta kaliteli protein, fosfor, selenyum, demir, çinko, kolin, A, D, B2 ve B12 vitaminleri içeriyor. Bu besin ögeleri büyüme-gelişmeyi hızlandırıyor ve bağışıklık sistemini koruyor.

beyaz yumurta, yumurta sarısı, viyol yumurta, yumurta kartonu

Altıncı ayını dolduran bebeğinize yumurtanın sarısını vermeye başlayabilirsiniz. Yumurtanın beyazını ise bebeğinizin 9-12. aylarına ertelemelisiniz.

bebek, bağlanma, güvenli bağlanma, anne, ebeveyn

Yumurtalı kahvaltı menüsü

Yumurtalı kahvaltı menüsü için gereken besinler ve miktarları şöyle:

Çatal kullanarak muzu iyice ezin. Ezilmiş muzun içine yumurta sarısını, anne sütünü ya da suyu, lor peynirini, ceviz ezmesini ve tereyağını ekleyin. Karışımı çatalla ezerek püre haline getirin. Bebeğinizin kahvaltısı hazır!

641 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam etmektedir. Şenol YILDIZ, Eskişehir Gündem Gazetesi'nde ve LabMedya Dergisi'nde yazarlık yapmaktadır.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x