Ana öğünlerin dışında tüketilen küçük öğünleri ifade eden ara öğünlerin önemini her defasında vurguluyorum. İlişkin içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi hazırsanız ara öğünde tüketebileceğiniz salatalıklı yoğurt tarifine geçelim.

manda yoğurdu, manda sütünden yoğurt,

Salatalıklı yoğurt tarifi ön bilgileri

  • Ön hazırlık: Gerektirmiyor
  • Porsiyon ölçüsü: 2 kişilik/öğünlük
  • Hazırlama süresi: 2 dakika
  • Pişirme süresi: Gerektirmiyor

hıyar, salatalık

Pratik ve lezzetli ara öğün tarifi için gereken besinler ve miktarları

buğday kepeği, galeta unu, kepek

2 adımda ara öğünde tüketebileceğiniz salatalıklı yoğurt tarifi!

  1. Salatalığı etkili biçimde yıkayarak çok küçük parçalar hâlinde doğrayın. Bu işlemi hızlandırmak adına -varsa- el doğrayıcınızı kullanabilirsiniz.
  2. Salatalığı, buğday kepeğini, yoğurdu ve naneyi karıştın.

Ek besin alımına başlamış, alerjisi olmayan bebekler, büyüme ve gelişme dönemindeki çocuklar, gebeler ve emzikliler, kronik hastalığı bulunmayan ve kabızlık şikayeti yaşayan yetişkinler, sporcular, kronik hastalığı bulunmayıp kilo almak isteyen yetişkinler için uygun bir tarif olan salatalıklı yoğurdu soğuduktan sonra eşit iki porsiyon hâlinde servis edin.

doktor, hekim, tabip, hasta görüşmesi, hekim randevusu

Pratik ve lezzetli ara öğün tarifini beslenme programınıza nasıl ekleyebilirsiniz?

Tarifin tamamını iki eşit parçaya bölerek elde ettiğiniz porsiyonu uzman diyetisyeninizin önerdiği ara öğün yerine kullanabilirsiniz.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Tarifin içinde yer alan besinlere karşı alerjiniz varsa bu ara öğünü tüketmeyin. Kronik hastalığınız bulunuyorsa içeriği hazırlamadan önce uzman diyetisyeninize danışın. Tarifi denemeniz ve yorum yapmanız denemek isteyen diğer kişilere ışık tutacaktır. Bu ara öğün size şimdiden sağlık ve afiyet getirsin.

2.704 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

1 yorum

Figen Mavi · 7 Temmuz 2021 09:48 tarihinde

Çok kolay bi tarife benziyor deniyeceğim kaç kilo verdirir

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir