Egzersiz, kan şekerini kontrol altında tutmaya yardımcı oluyor, insülin hassasiyetini artırıyor, kilo kontrolü kolaylaştırıyor ve genel sağlık durumunu iyileştiriyor.

diyabet, şeker hastalığı,Egzersiz sırasında kan şekerinizin düşmesini veya yükselmesini izlemeniz gerekiyor. Egzersiz öncesi ve sonrası kan şekerinizi ölçmeniz gerekirse ona göre ek karbonhidrat almak düşük kan şekeri (hipoglisemi) riskini azaltabiliyor.

tam tahıllı ekmek, tambuğday ekmeği, marul, sandviç, ekmek arası, ara öğün, peynir, biber, et, çedar, cheddar, tavuk etiDaha sağlıklı bir yaşam ve diyabet yönetimi için haftada en az 150 dakika orta tempolu aerobik egzersiz yapılması gerekiyor. Yürüyüş, yüzme, bisiklet sürme gibi aktiviteler diyabet kontrolünü iyileştirebiliyor.

bisiklet, spor, terleme, kardiyo, hareket, motivasyon, motive olmak, aerobik, erkek spor, hedef, hızEgzersiz yaparken su içmeyi unutmamak gerekiyor. Dehidrasyon, kan şekeri seviyelerini olumsuz etkileyebiliyor.

çeşme suyu, tap waterDiyabetinize en uygun beslenme için diyetisyeninizle görüşmeyi unutmayın. Sağlıklı, dengeli ve keyifli günler diliyorum.

102 kez okundu

Diyetisyen Handenur Seven

Mesleki eğitimlerini ve alan çalışmalarını başarıyla tamamlayan Handenur Seven, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir