Omuz ekleminde meydana gelen sertlik ve ağrı ile kendini gösteren donuk omuz, omuz eklem kapsülünün daralması, kalınlaşması ve iltihaplanmasına bağlı olarak omuz eklem hareketlerini kısıtlar.

Omuz, omuz ağrısı, ağrı, omuzda elDonuk omzun nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte diyabet, tiroid hastalığı, kalp rahatsızlıkları, kolesterol yüksekliği ve omzun uzun süre hareketsiz kalması gibi etkenler tarafından tetiklenebileceği belirtiliyor. 

Omuz, omuz hareket, top, egzersiz, boyun, boyun egzersizi, top ile egzersiz

Donuk omzun;

  • ağrı
  • omuz sertliği
  • hareket kısıtlılığı

belirtileri yavaş başlar ve zamanla kötüleşir. İlk meydana gelen belirti ağrıdır. Daha sonra omuz hareketi kısıtlanmaya başlar.

kol, el, eklem, saat, bilek, kadın, hasta, doktor, omuz, fizyoterapist, rehabiliyasyonDonuk omzun iyileşme süreci 1 ile 3 yıl arasında değişebilir. Bu süreçte uygulanan fizik tedavi programı ile iyileşme hızlandırılır. Böyle bir durum yaşadığınızda hekime ve fizyoterapiste danışarak tedavi desteği almanızı öneririm. Sağlıklı günler.

1.104 kez okundu

Fizyoterapist Elif Gizem Avcı

Staj çalışmalarını 9 ayrı kurumda tamamlayarak Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden 2020 yılında mezun olan Fizyoterapist Elif Gizem Avcı, hastalarına yönelik hizmetlerini özel olarak vermektedir.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir