Bir şeyin eksik veya yetersiz olmasını belirten eksiklik belirli ihtiyaçların veya beklentilerin karşılanmaması durumunda ortaya çıkabiliyor.

tren, agorafobi, agorafobik, alan korkusu, açık alan korkusu, kapalı alan korkusu, erkek, iş, iş adamı,mavi, metro

Temel gereksinimlerin karşılanmaması, sosyal ilişkilerde yaşanan sorunlar ya da başarısızlık eksiklik hissini tetikleyebiliyor.

çaresizlik, öğrenilmiş çaresizlik, mutsuz, üzüntü, ağlamak

Genellikle bireysel tecrübelere, beklentilere ve değerlere bağlı olarak değişen eksiklik hissi, bireyin kendi yaşamında bir şeylerin ters gittiği hissine kapılmasına neden oluyor.

kadın, tesettür, yas, mutsuz, keyifsiz, anhedoni, beklemek

Öte yandan bazı eksiklikler, kişisel gelişim ve hedeflere yönelik teşvik kaynağı olarak işlev görebiliyor. özetle eksiklik hissi insan doğasının bir parçası olabileceği gibi bu hissin niteliği ve şiddeti kişiden kişiye değişiyor.

Psikolog, psikolojik danışma, psikiyatri doktoru, yaşam koçu

Eksiklik hissiyle başa çıkmak ve bu duyguları anlamlandırmak için bir ruh sağlığı profesyoneliyle görüşebilirsiniz. Sağlıklı ve keyifli günler diliyoruz.

1.233 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir