Presbiyopi, yaşlanma sonucu meydana gelen ve her bireyde görülebilen bir yakını görme bozukluğu olarak tanımlanıyor.

Diyetisyen, besin analizi, diyet gözlemi, beslenme doktoru

Her en kadar hipermetrop gözlük camları ile düzeltiliyor olsa da presbiyopinin hipermetropiden farklı olduğu biliniyor. Uzak görme bozukluğu olmayan bireyler 45 yaştan itibaren sertleşen göz merceğinin yakına odaklama gücünü kaybetmesi sonucu artık telefon ekranını, gazeteyi ya da kitapları okuyamaz hale geliyor.

öfke, sinir, kızgınlık, erkek, adam, ofis, gözlük

Bazı lazer yöntemlerinin yararlı etkilerinin bulunduğu reklamı yapılıyorsa da günümüzde hiçbir lazer yönteminin presbiyopiyi istenilen düzeyde ve uzak görmeyi bozmadan düzeltemediği bildiriliyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için göz hekiminizle görüşün. Sağlıklı ve keyifli günleri diliyoruz.

489 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir