Bu soru sporla uğraşan bireylerin ve danışanlarımın bana en sık sorduğu soruların başında geliyor.

online diyet, uzaktan beslenme danışmanlığı, diyetisyen, klavye, mac, bilgisayar, yazar, yazı, makale, ananas

Yağ ve kas hücrelerinin birbirlerinden farklı yapıları bulunuyor. Bu nedenle bunların birbirlerine dönüşmeleri mümkün olmuyor.

insan anatomisi, human anatomy

Sporla beraber kas hücrelerinin hacimlerinde genişleme görülüyor. Spor bırakıldığında ise kas hücreleri küçülerek oluşan boşlukta yağ hücreleri genişliyor. Küçülen kas hücreleri kas kütlenizin azaldığını hissettiriyorken genişleyen yağ hücreleri kaslarınızın yağa dönüştüğünü hissetmenize yol açabiliyor.

sporcu, spor, kadın, egzersiz, siyah, sarışın, spor salonu, dumbell

Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenerek yağ hücrelerinizi küçültebilirsiniz. Benzer şekilde doğru fiziksel aktivite ile kas hücrelerinizi genişletebilirsiniz.

Eskişehir ücretsiz Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Spor beslenmesi hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı ve keyifli günler diliyorum.

2.297 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

2 yorum

AYNUR · 14 Mart 2022 14:19 tarihinde

Şenol hocam kısa ve öz bilgilendirmelerinizden faydalanıyorum teşekkür ederim.

Whey proteininin 5 yararlı etkisi! – Momentum · 3 Temmuz 2020 16:20 tarihinde

[…] Düzenli olarak egzersiz yapan veya sporla uğraşan bireylerin protein gereksinimleri yüksektir. Bu gereksinimin bir kısmı, emilim oranı yüksek olan ve iyi tolere edilebilen whey proteinleri ile sağlanabilir. Vücut ağırlığınıza ve aktivite düzeyinize uygun whey proteini gereksiniminizi öğrenmek için hekiminize veya uzman diyetisyeninize başvurun. […]

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir