Vücutta aşırı miktarda yağ birikmesi sonucu oluşan obezite, diyabet, hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, solunum sorunları ve diğer sağlık problemlerine sebep oluyor.

kadın, spor, obezite, karın

Beden ve zihin arasındaki bağlantıyı güçlendirmeye yardım eden bir egzersiz ve meditasyon biçimi olan yoga, obezite kontrolünde alternatif bir yaklaşım olarak ele alınabiliyor.

şişman, şişman filmleri, şişman şakası, şişman spor, yoga, obez, önyargı

Düzenli olarak uygulanan yoganın metabolizmayı hızlandırdığı, yağ yakımını artırdığı ve ağırlık kaybetmeye yardımcı olduğu düşünülüyor. Bunlarla birlikte yoga stresi azaltmaya ve duygusal yeme davranışlarını kontrol etmeye yardım ediyor. Bu durum obeziteye neden olan beslenme alışkanlıklarını düzeltmek için uygun bir ortam hazırlıyor.

kadın, kitap, yayın, kuram, teori, kaynak, literatür, bilgi, motivasyon, motive

Fiziksel hareketliliği artıran ve kasları güçlendiren yoga daha fazla kalori yakmanıza ve vücudunuzun daha iyi şekillenmesine yardımcı olabilir. Bir saatlik yoga seansı 200-300 Kkal enerji tüketimine neden olabiliyor. Ancak tek başına yoga obezite tedavisi için yeterli olmayacaktır. Sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersizlerle birlikte yoga çok daha etkili olacaktır.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Obezite gibi önemsenmesi gereken bir sağlık sorununda daima bir hekim ve diyetisyenle çalışmalısınız. Sağlıklı ve keyifli günler diliyorum.

443 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir