eighteen plus age limit sign, 18+ yaş, erişkin içerik, on sekiz yaş ve üzeri içerik, alkolle ilgili yazı, içki, bira, şarap, likör, cin, rakı, viski, votka, tekila

Alkol ürünleri hakkında bilgiler içeren bu yazı sadece 18 yaşından büyük kişiler için hazırlanmıştır. Okuyucuları bilgilendirmek amacıyla, herhangi bir kâr ve reklam amacı gütmeyen bu içerik 4250 sayılı ispirto ve ispirtolu içkiler inhisarı kanununun altıncı maddesine uymayı kabul ve taahhüt etmektedir.

İtalyan kökenli hafif içki türü olan Aperol portakal, şeftali, baharat ve bitki özleri içiyor. Bir likör çeşidi olan Aperol, genellikle alkolsüz içeceklerle karıştırılarak tüketiliyor.

aperol, aperol spritz, likör, kokteyl,

Aperol ile yapılan kokteyle Aperol spritz adı veriliyor. Aperol spritz genellikle şu malzemelerle yapılıyor:

Bir şampanya kadehi veya geniş bir şarap bardağına birkaç buz küpü ekleyin. Ardından 60 ml civarında Aperol likörünü bardağa ekleyin.

Cinzano prosecco, likör, kokteyl,

90 ml kadar Cinzano Prosecco ilave edin. Son olarak bir miktar maden suyu ekleyin ve iyice karıştırın.

aperol, aperol spritz, likör, kokteyl, alkol

Bir dilim portakal veya zeytin ekleyerek içeceğinizi servis edebilirsiniz. Bu hafif ve ferahlatıcı içkiyi özellikle yaz aylarında tercih edebilirsiniz.

266 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir