Havaların ısınması ile birlikte terlemenin de arttığı şu dönemde sıvı ihtiyacını doğru kaynaklardan karşılamak önem taşıyor. Ter ile birlikte kaybettiğimiz elektrolitleri dengelemek için ise doğal maden suları çok iyi bir seçenek. 

terleme, aşırı ter, spor, idman,kadın

Elektrolit kaybı ile birlikte vücudumuzda sodyumpotasyum dengesinin bozulması:

Yeterli ve doğru sıvı alımı ise bu şikâyetlerin önüne geçebiliyor.

kadın, stres, baş ağrısı, yorgun, iş kadını, stres yönetimi

Maden suyu içeriğinde bulunan kalsiyum, magnezyum, bikarbonat ve florür sayesinde kemiklerin güçlenmesine, kalp damar ve sindirim sistemi sağlığına katkıda bulunuyor.

su, soda, maden suyu, zengin mineralli su, limon

Maden suyu ile vücut ağırlığı kontrolü sağlamak mümkün mü?

Açlık ve susuzluk hissi çoğu zaman karıştırılabilen iki durumdur. Çoğu zaman aç hissettiğimizde aslında aç değil susuz kalmış olabiliyoruz. Bu durumda bir kez daha düşünüp gerçekten aç olup olmadığınızı bir şişe maden suyu içerek kontrol edebilirsiniz.

doğal mineralli maden suyu, mineral sodası, zengin mineral içeren su

Siz de tansiyon problemi yaşamıyor ve maden sularının faydalarından yararlanmak istiyorsanız günde bir şişe maden suyu tüketebilirsiniz. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler dilerim.

461 kez okundu

Diyetisyen Beyza Çulha

Mesleki eğitimlerini ve saha çalışmalarını başarıyla tamamlayarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olan ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Tıbbi Fizyoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam eden Diyetisyen Beyza Çulha danışanlarını online olarak takip ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir