Diyet kelimesini duyduğumuzda çoğumuzun aklına yasak olan besinler, açlık, sosyal yaşantıdan soyutlanmak, bolca egzersiz gibi pek çok madde geliyor.

Pencere, camda oturan kız, cam, düşünceli, düşünceye dalmış, camdan dışarı bakmak

Aslında diyet bu değil… Diyet, yeterli ve dengeli beslenmedir. Biz diyetisyenlerin amacı sizi aç bırakmak değil aksine vücudunuzun ihtiyacı kadar olan tüm enerji ve besin ögelerini alabilmenizi sağlamak…

paleo diyeti, taş devri diyeti

Gün içerisinde tüketmemiz gereken karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral içeren besinlerin seçimi önem taşıyor. Hangi karbonhidrat türünün tüketilmesi gerektiğinden ne kadar protein almamız gerektiğine, hangi besinlerin hangi besinlerle birlikte tüketilmesi gerektiğine kadar her detay diyetin temel taşını oluşturuyor.

erkek diyetisyen, hasta

Bizler de diyet programlarını oluştururken yaş, cinsiyet, fiziksel aktivite gibi bireysel farklılıklarınızın yanında bu unsurları da göz önünde bulunduruyoruz.

diyetisyen, sarı, kadın, mac, bilgisayar, diyet listesi

Diyet sadece tartıda hafiflemek, beden ölçülerinin değişmesi değil! Duygu durum değişiklerinizi, çevre baskısını, başarabilecek miyim kaygınızı iyi yönetebildiğiniz sürece sağlıklı bir değişim yaşayacağınız sizin için özel olarak hazırlanmış bir beslenme programıdır.

hesaplama diyetisyen, beslenme uzmanı, doktor, sağlık profesyoneli

Aç kalarak, ekmek tüketmeyerek, detoks içecekleri içerek diyet başlığı altında toplanan sağlıksız yöntemlerle sağlığınızdan olmayın! Alanında yetkin diyetisyenlerle çalışın. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi için hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşebilirsiniz.

114 kez okundu

Diyetisyen Beyza Çulha

Mesleki eğitimlerini ve saha çalışmalarını başarıyla tamamlayarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olan ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Tıbbi Fizyoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam eden Diyetisyen Beyza Çulha danışanlarını online olarak takip ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir