Obezite cerrahisinden sonraki iki aylık dönemde bazı besinler diyetten çıkartılıyor. Bu durumda protein, vitamin, mineral ve enerji yetersizliği görülebiliyor.

hemşire, ameliyat, operasyon, cerrahi girişim, hazırlık

Besin ögesi yetersizliği yaşamamak için sebzeler, meyveler ve tam tahıl ürünleri gibi diyet posası, vitamin ve mineral açısından zengin besinleri diyetisyeninizin önerdiği diyet aşamasında ve yine diyetisyeninizin tavsiye ettiği miktarda tüketmelisiniz.

Yumurta, sağlıklı tabak, haşlanmış yumurta

Proteinlerin içerdiği aminoasitler doku onarımını ve kas kütlesinin korunmasını sağlıyor. Yumurta, kırmızı et, tavuk, hindi, balık ve az yağlı süt gibi aminoasitler açısından zengin besinleri diyetinize dâhil edin.

kırmızı, kadın, kola, tatil, içecek, deniz, havuz

Çikolata, hazır kek, bisküvi ve karbonatlı içecekler gibi paketli ticari ürünlerin boş enerji kaynağı olduğunu ve obezite cerrahisiyle kaybettiğiniz ağırlığı tekrar hızla geri almanıza neden olabileceğini unutmayın.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Vitamin ve mineral eksikliğiniz tespit edildiğinde hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşerek besin takviyesi kullanmayı ihmal etmeyin. Sağlıklı ve keyifli günler diliyorum.

603 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir