Kamkat, turunç, portakal, mandalina, limon, greyfurt, bergamot ve lime gibi bitkilere turunçgiller veya narenciye deniliyor.

kumquat, kumkuat, kamkat, meyve, turuncu, turunçgil

1 • Kamkat meyvesinde hangi besin ögeleri bulunur?

Kamkat; diyet posası, bitkisel protein, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini (niyasin), C vitamini, kalsiyum, fosfor, potasyum, demir, pektin ve polifenol içeriyor.

kumquat, kumkuat, kamkat, meyve, turuncu, turunçgil

2 • Kamkat meyvesinin kanserden koruyucu özelliği var mı?

Kamkat kabuğunda bulunan limonen kanser türlerine karşı vücudu koruyor.

kumquat, kumkuat, kamkat, meyve, turuncu, turunçgil

3 · Kamkat, ağırlık kaybını destekliyor mu?

3 adet kamkat (90 gram), 60-65 Kcal’dir. Obezite ile yaşayan veya ağırlık kaybetmeyi hedefleyen bireyler, uzman diyetisyenlerine danışarak ara öğünlerinde kabuğu ile birlikte kamkat meyvesini tüketebilirler.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Konu hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler.

917 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 7 yıl önce başlayarak 10.000'i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

1 yorum

Kinoa – Momentum Sağlık · 22 Ocak 2021 14:46 tarihinde

[…] magnezyum, demir, çinko, selenyum, manganez, kersetin, kemferol, ferrulik asit, saponin, B1, B2 ve B6 vitaminlerini […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir