Yağı alınarak yoğunlaştırılan soya fasulyesine et dokusu kazandırılmasıyla soya kıyması üretiliyor. 100 gram çiğ soya kıyması 52 gram bitkisel protein, 32 gram karbonhidrat, 3 gram lif, 1 gram yağ içeriyor ve 280 Kcal enerji veriyor.

soya fasulyesi, soya ürünleri, soya kıyması, soya eti

Soya kıyması, kırmızı etle yapılan tüm yemek tariflerinde kullanılabiliyor. Damak zevkinize uygunsa tam protein kaynaklarından biri olan soya kıymasını kırmızı et, tavuk, hindi ve sakatat yerine haftanın birkaç günü ölçülü miktarlarda tüketebilirsiniz.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Soya alerjiniz yoksa soya ürünlerinden korkmayın. Konu hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

1.963 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir