Bilişsel davranışçı terapi (BDT) düşüncelerinizin, duygularınızın ve davranışlarınızın birbirleriyle ilişkili olduğu kabulüne dayanan etkili bir konuşma terapisidir.

duygu, hisler, düşün, odaklanma, erkek, ekoanksiyete

BDT yaklaşımına göre sorunlarınız hatalı veya çarpık düşünme biçiminizden ve size yararı olmayan uyumsuz davranışlarınızdan kaynaklanıyor.

düşünme, planlama, değerlendirme, gözlem, not, izleme, anı, hesap, erkekÇeşitli tekniklerin uygulandığı BDT seanslarında temel olarak hatalı düşüncelerinizin nesnel ve gerçekçi olanlarla; yararı olmayan davranışlarınızın ise uyumlu davranışlarla değiştirilmesi amaçlanıyor.

terapist, psikoterapi, terapi, aile terapisi, aile psikoterapisti, aile, aile görüşmesiGeçmişinizden çok güncel sorunlarınıza odaklanan BDT, sorunlarınızı parçalara ayırarak nasıl ele alacağınızı ve yöneteceğinizi öğretiyor. Bu nedenle BDT seansları psikoterapistiniz ile işbirliği içinde çalışmanızı gerektiriyor.

çözüm, iletişim, sorun, ampül, problem, kuşak

Depresyon, anksiyete bozuklukları, OKB, yeme bozuklukları ve TSSB  gibi psikolojik sorunlarınızda başvurabileceğiniz BDT; ilişki zorlukları, boşanma, kanser, yas, kronik ağrı ve yetersizlik gibi konularda da size yardımcı olabiliyor.

Psikolog Cenk UMUR

Psikolog • Cenk UMUR

Eğer yaşam zorluklarınız veya psikolojik bozukluklarınız nedeniyle destek almak istiyorsanız BDT eğitimi olan bir psikolog ile görüşebilirsiniz.

1.084 kez okundu

Uzman Psikolog Cenk Umur

2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olan Cenk Umur, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü'nde görev yapıyor. Psikolog Cenk Umur, doktora eğitimine Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir